לול לתינוק

לול לתינוק זה אחד המוצרים השימושיים ביותר עבור התינוק ולמרות שהוא איננו נכלל ברשמית המוצרים הראשונים לרכישה עבור התינוק הלול הוא מוצר שיכול להקל על ההורים וסבא וסבתא בזמן שהם משגיחים על הפעוט הקטן.

הלול מענק לתינוק איזור בטוח ומוגן ומאפשר להורים להשאירו שם בזמן שהם מבצעים מטלות בחרות בבית כמו ניקיון,כביסה,בישול וטיפול בילדים האחרים. בשלב שבו התינוק מתחיל לזחול או אפילו ללכת, ומגיע לכל פינה בבית הלול מעניק לתינוק מרחב מוגן ובטוח. בבתים עם כמה מפלסים הלול יכול לשמש בתור עוד מקום בו יכול התינוק לישון שינה קצרה הלול שימושי מגיל לידה ועד גיל שנתיים ואפילו קצת יותר. 

כאשר רוכשים לול איכותי לתינוק, הוא יוכל בהחלט לשמש אתכם גם עבור הילדים הבאים ובמידה ושומרים על המוצר תקין ונקי ניתן להעבירו בין בני משפחה או חברים, היות ומדובר על מוצר שימושי וחשוב יש לבחון מראש את הצרכים ואופי החיים שלכם, על מנת להחליט איזה לול עונה בדיוק הצרכים שלכם. 

לולים לתינוק יכולים לשמש אתכם במקום מיטה\ עריסה הממוקמת בסלון, במקום שהתינוק ישן לבד בחדר במהלך היום בחודשי חייו הראשונים.

כמו כן מומלץ להרגיל את התינוק לישון במגוון תנאים עם רעש ודברים שמתרחשים סביבו, על מנת שלא יגדל להיות רגיש מדי לרעש ואז כל פיפס קטן בלילה יגרום לו להתעורר. 

תינוקות שמורגלים מגיל צעיר לישון במרכז העניינים, יפתחו הרגלי שינה טובים יותר לעתיד עם היכולת להרדים את עצמם לבד. 

מהם הפרמטרים החושבים בבחירת לול לתינוק 

גודל – יש לבחור לול בגודל שמתאים לצרכים שלכם אם לדוגמה אתם הורים לתאומים מומלץ לרכוש לול גדול במיוחד ובמידה ומחפשים לול לבית של סבא וסבתא ניתן להסתפק בלול קטן יותר 

קיפול – מומלץ לבחור לול קל ונוח לקיפול 

אחסון – חשוב לבחור לול שלאחר הקיפול שלו יהיה נוח לאחסן אותו בבית או במחסן

בטיחות – יש לוודא שהלול עומד בדרישות מכון התקנים ושאין לו חלקים חשופים וחדים שעלולים לסכן את התינוק.

מזרן – המזרן ללול נמכר בנפרד מהלול וישנם סוגים שונים של מזרנים מומלץ לרכוש מזרן נושם ללול.

מהם סוגי הלולים הנפוצים?

לול עץ לתינוק

לול עץ לתינוק הוא הלול הקלאסי שכולנו מכירים. הוא בדרך כלל לול גדול ומרווח שמגיע ב 2 מידות עיקריות (מידות פנים) 83*95 ס"מ ו 80*90 ס"מ .

הלול עשוי עץ מלא ומתקפל לשניים הוא יחסית כבד לעומת הלולים האחרים ותופס מקום באחסון אז צריך לקחת זאת בחשבון במיוחד אם אתם חושבים על לנייד אותו ממקום למקום, אך עם זאת, הוא יוכל לשמש אתכם למשך שנים רבות ואף לעבור בין אחים ובין משפחות, כל עוד אין לכם בעיה של מקום אחסון לטווח ארוך. 

הרגליים של הלול עץ חזקות ויציבות ויודעות לשאת עומס משקל יחד עם מעט השתוללות של התינוק או אפילו שניים או שלושה תינוקות יחד (כמו למשל במשפחתון).

לול לתינוק מעץ

לול תינוק מפלסטיק

לול פלסטיק לתינוק כשמו כן הוא לול יצוק מפלסטיק קיימים כמה יצרים מקומיים שמייצרים לול פלסטיק בארץ  אבל היחיד שמייצר וקיבל תו תקן ממכון התקנים הוא לול הפלסטיק של חברת בייבי טק שאר הלולים עומדים בדרישות מכון התקנים אבל הם ללא תו תקן רשמי של מכון התקנים. 

היתרון הגדול שלו הוא שמחירו זול יותר מלול עץ כמו כן הוא קל יותר לניקוי ותחזוקה, הקיפול שלו קומפקטי יותר והוא תופס פחות מקום בזמן האחסון. 

יתרון נוסף של הלול פלסטיק זה שהוא פחות קשיח מעץ, כך שבמקרה של נפילה בתוך הלול בשלב שבו התינוק מתחיל לנסות לעמוד, הוא עשוי להיפגע פחות בלול פלסטיק. עם זאת, היות וכל הגוף של הלול עשוי מצינורות פלסטיק, ללול פלסטיק יש פחות יציבות ועמידות בפני משקל כבד לעומת לול עץ ופחות מומלץ לשים בו 2 תינוקות פעילים יחד. 

מידות הלול פלסטיק (מידה פנימית) הם 92*74 ס"מ

לול לתינוק מפלסטיק

לול קמפינג לתינוק

הורים רבים טוענים שאחת ההמצאות הכי חשובות ופרקטיות לתינוקות, היא לול קמפינג שידוע גם בשמו לול רשת.

לול קמפינג לתינוק הוא למעשה לול עם שלדת מתכת ודפנות עשויות מבד רשת שמאפשר לתינוק לראות את הסביבה בצורה בטוחה, והיתרון הכי גדול שלו – הוא מתקפל בקיפול מטריה קל ופשוט, לגודל קומפקטי לחלוטין שמאפשר לשאת אותו על הגב ויחד אתכם לכל מקום. 
בין אם מדובר בפיקניק בטבע, ביום כיף בבריכה או בים, באירוח אצל החברים או אצל ההורים, לול קמפינג ישמש אתכם ואת התינוק שלכם בכיף ובנוחות, כשבתום השימוש אפשר לקפל אותו ולהניח אותו בצד או ברכב בלי שהוא ימלא את כל תא המטען. 

יש כיום דגמים של לול קמפינג 

לול קמפינג קטן – לול קמפינג עם מידה פנימית של 66*96 ס"מ 

לול קמפינג גדול – לול קמפינג עם מידה פנימית של 100*70 ס"מ 

לול קמפינג ענק – לול קמפינג עם מידה פנימית של 120*60 ס"מ 

לול קמפינג משולב עריסה

לול קמפינג משולב עריסה עם שכבה עליונה שמתאימה לשימוש בתור עריסה ל 3 חודשים הראשונים בחייו של התינוק  הלול קמפינג משולב עריסה מגיע ב 2 מידות פנים 66*96 ס"מ ו 120*60 ס"מ 

לסיכום, ישנם מגוון סוגי לולים כשכל אחד מתאים לצרכים שונים וסוגי התנהלות שונים בהתאם לסגנון החיים ולרמת הפעילות שלכם. ישנם הורים שאוהבים לבלות את מרבית זמנם בבית עם הילדים ויש הורים שכל הזמן מטיילים. לשמחתנו, ענף מוצרי התינוקות יודע לספק פתרונות לכל משפחה עם מגוון עצום של מוצרים שפותחו ויוצרו כדי לעשות את החיים שלנו קלים ונוחים יותר. 

לול קמפינג משולב עריסה

באתר בייבי קליק תוכלו לרכוש מגוון לולים של מיטב היצרנים עם משלוח עד הבית.

שינוי גודל גופנים